چیلر دستگاه لیزر

چیلر دستگاه لیزر

در این بخش میخواهیم به چنگونگی عملکرد چیلر دستگاه لیزر بپردازیم و همچنین چند برند مطرح چیلر دستگاه لیزر را معرفی کنیم.

عملکرد چیلر دستگاه لیزر 
شش بخش اصلی اجزای تشکیل دهنده چیلر دستگاه لیزر به شرح ذیل است 
1- کمپرسور چیلر دستگاه لیزر 
2- اواپراتور چیلر دستگاه لیزر
3- کنداسور چیلر دستگاه لیزر 
4- مخزن و پمپ آب چیلر دستگاه لیزر 
5- کنترلر چیلر دستگاه لیزر 
6- سنسور چیلر دستگاه لیزر

کمپرسور چیلر دستگاه لیزر 
در هر سیکل تبریدی نیاز به یک کمپسور برای متراکم کردن گاز تبرید وجود دارد و در چیلر دستگاه لیزر لیزر این کمپرسور وجود دارد اما برای اینکه اندازه این کمپرسور را حدودا بدانید تقریبا دو برابر کپرسور یک کولر گازی هست اما مصر یک چیلر به اندازه یک کولر گازی نیست چرا در شبانه روز از یک دستگاه لیزر روشن باشد نهایتا یک تا دو ساعت روشن است.

اواپراتور چیلر دستگاه لیزر 
وقتی گاز توسط کپرسور چیلر دستگاه لیزر به صورت مایع در می آید از طریق یک لولوله وارد اواپراتور چیلر دستگاه لیزر میشود و در انجا با افت فشار چشمگیری مواجه میشود همین عمل افت فشار باعت تبدیل شدن مایع به گاز می شود. این فرایند تولید سرما میکند و که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. مثلا در صنایع تهویه و صنایع غذایی و صنعت لیزر کاربرد زیادی دارد.

کندانسور چیلر دستگاه لیزر
وقتی گاز توسط کمپرسور متراکم می شود و به صورت مایع وارد اواپراتور می شود دوباره باید وارد کمپرسور شود تا این سیکل ادامه یابد گاز خارج شده از اواپراتور بسیار گرم است و کپمرسور توانایی آنکه بتواند آن را دوباره با مایع تبدل کند را ندارد و دمای کل سیستم خیلی بالا میرود به همین دلیل بعد از اواپراتور یک کندانسور قرار می دهند که گاز کمی خنک و همچنین متراکم کند.

مخزن آب و پمپ چیلر دستگاه لیزر 
کار این سیستم تنها این است که آب خنک شده توسط سیستم تبرید چیلیر را به حرکت در آورد و از تیبوب لیزر عبور دهد تا دمای تیوب لیزر را پایین بیاورد. 

کنترلر چیلر دستگاه لیزر 
این قسمت مغز چیلر دستگاه لیزر می باشد و کوچکترین اخلالی در عملکرد کنترلر ممکن است باعث شکستگی تیوب لیزر شود. دقت داشته باشید که دمای خیلی پایین و خیلی بلا هر دو باعث سکشتگی تیوب لیزر می شود. کنترلر چیر دستگاه لیزر به کمپرسور دستور می دهد در یک دمای معین که قابل تنظیم است روشن شود و در یک دمای دیگر که آن قابل تنظیم خاموش شود.

سنسور چیلر دستگاه لیزر 
داخل چیلر دستگاه لیزر دو نوع سنسور وجود دارد که یکی دمای مخنزن را گزارش می دهد و دیگری دمای محیط را . اخلال در عملکرد هر کدام از این سنسور ها باعث خرابی چیلر و یا شکستگی تیوب لیزر می شود. 


برای مشاوره, سفارش, استعلام قیمت و پیگیری سفارش قطعات یدکی با شماره ۰۹۱۲۲۰۱۴۴۹۳ تماس بگیرید!

تمامی مقالات و محتوا این سایت متعلق به شرکت صبا لیزر می باشد. در صورت کپی برداری, پیگرد قانونی صورت می گیرد.