نازل دستگاه لیزر

نازل دستگاه لیزر

دستگاه لیزر از چهار بخش اصلی تشکیل شده است.
1- سازه دستگاه لیزر
2- قسمت مکانیک و انتقال قدرت دستگاه لیزر
3- قسمت الکترونیک و کنترلر دستگاه لیزر
4- قسمت اپتیک دستگاه لیزر

نازل دستگاه لیزر در بخش مکانیک دستگاه لیزر حکاکی و برش قرار دارد. نازل دستگاه لیزر یکی از بخش های مهم مکانیک دستگاه لیزر که دقت ساخت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. نازل دستگاه لیزر حکاکی و برش حامل یک آینه و یک لنز است. وظیفه آینه روی نازل دستگاه لیزر این است که زاویه پرتو لیزر را نود درجه تغییر دهد و ظیفه عدسی جای گرفته در نازل لیزر این است که پرتو لیزر را با قطری نزدیک به یک سانتیمتر  تجمیع کند تا به قطر نزدیک سه دهم میلیمتر برسد. هر نازل دستگاه لیزر یک قیف دارد وظفیه این قیف این است که تا نزدیکی سطح کار یا همان فاصله کانونی عدسی دستگاه لیزر باد دمنده دستگاه لیزر را انقال دهد. پس بنا بر این نازل دستگاه لیزر با لنز  یک اینچ با نازل دستگاه لیزر با لنز چهار اینچ متفاوت است. اگر کاربران دستگاه لیزر قصد تغویض لنز با فاصله کانونی دیگری را دارند می بایست نازل دستگاه لیزر را نیز تعویض کنند.
البته در بعضی از دستگاه لیزر حکاکی و برش نازل دستگاه لیزر به گونه ای طراحی شده است که می توان از دو عدسی با قاصله کانونی متفاوت با یک نازل لیزر استفاده نمود.
در هنگام خرید نازل دستگاه لیزر دقت داشته باشید که جهت ورود لیزر در نازل دستگاه لیزر در کدام سمت تعبیه شده است. ناز دستگاه لیزر با ورودی لیزر چپ و را داریم. 
براکت نصب نازل لیزر در دستگاه لیزر کوناگون با یکدیگر متفاوت است پس بنا بر این نمی توان هر ناز دستگاه لیزری را به دستگاه لیزر دیگر نصب کنیم.
گروه صبا لیزر عرضه کننده انواع قطعات یدکی دستگاه لیزر با برند های یومینگ، پرفکت، شفنگ، بیوند و....

برای مشاوره, سفارش, استعلام قیمت و پیگیری سفارش قطعات یدکی با شماره ۰۹۱۲۲۰۱۴۴۹۳ تماس بگیرید!

تمامی مقالات و محتوا این سایت متعلق به شرکت صبا لیزر می باشد. در صورت کپی برداری, پیگرد قانونی صورت می گیرد.