عدسی دستگاه لیزر

عدسی دستگاه لیزر

دستگاه لیزر در نازل خود یک عدسی دارد که پرتو لیزر را فکوس میکند. قطر پرتو لیزر نزدیک به یک سانتیمتر است. در نازل لیزر این پرتو جمع می شود تا نزدیک به 0.5 میلیمتر جمع می شود. هرچه پرتو لیزر جمع شود قدرت آن بیشتر می شود و هرچه پرتو لیزر باز شود قدرت آن کمتر میشود. سوال بزرگی که در مورد لنز دستگاه لیزر در بین کاربران دستگاه لیزر مطرح می شود این است که لنز دستگاه لیزر با چه فاصله کانونی برای برش لیزری بهتر و با چه فاصله کانونی برای حکاکی بهتر است.

برای اینکه به این یوال کاربران دستگاه لیزر بتوانیم پاخ کاملی بدهیم اول می بایسا این یوال مطرح شود که چه کاری میخواهید با دستگاه لیزر انجام بدهید.
درست است که عدسی دستگاه لیزر با فاصله کانونی کمتر برای حکاکی بهتر است و عدسی با فاصله کانونی بیشتر برای برش کاری بهتر است اما فقط در مورد حکاکی تصویر یا چهره و برای برش لیزری فقط در مورد پلکسی های ضخیم صادق است.
وقتی میگویند یک عدسی با فاصله کانونی کم برای حکاکی بهتر منظور حکاکی چهره یا یک تصویر است و نه برای حکاکی متن . عدسی با فاصله کانونی یک تا یک و نیم اینچ عموما برای حکاکی چهره لیزری روی سنگ مزار استفاده می شود. البته باید توجه داشتید دو عامل دیگر نیز در این حکاکی مطرح است. 1- تیوب لیزر با توان کمتر از 60 وات می بایست باشد 2-  قیف نازل لیزر متناسب با فاصله کانونی عدسی دستگاه لیزر 
عدسی با فاصله کانونی بیشتر از سه اینچ برای برش کاری متناسب است اما برای برش کاری اجانس ضخیم . منظور پلکسی گلاس های بیشتر از بیست میلیمتر است.
اما بیشترین کاربرد عدسی دستگاه لیزر که هم برش کاری خوبی دارد و هم حکاکی لیزری خوبی دارد. عدسی با فاصله کانونی دو تا دو نیم اینچ است.
یکی از بهترین برند های عدسی دستگاه لیزر در حال حاضر تو سیکس اینفرارد هست. 
لوازم یدکی اصلی دستگاه لیزر را می توانید از گروه صبا لیزر تهیه کنید. 

برای مشاوره, سفارش, استعلام قیمت و پیگیری سفارش قطعات یدکی با شماره ۰۹۱۲۲۰۱۴۴۹۳ تماس بگیرید!

تمامی مقالات و محتوا این سایت متعلق به شرکت صبا لیزر می باشد. در صورت کپی برداری, پیگرد قانونی صورت می گیرد.